Kasy fiskalne-czy lekarze muszą je mieć?

Filip,

  Kategoria: Kasy fiskalne

Kasy fiskalne

Kasy fiskalne

Obecnie o wiele więcej osób jest zobowiązanych do posiadania tego rodzaju urządzenia. Dlatego właśnie jeśli chodzi o lekarzy, którzy świadczą prywatne usługi, a więc wizyta pacjenta w jego gabinecie jest odpłata, także muszą takie urządzenia posiadać. W zależności od tego, czy gabinet jest pojedynczy, czy też jest to jakaś przychodnia, kasa może znajdować się bezpośrednio w gabinecie lekarskim lub też w rejestracji medycznej. Nie mniej jednak jak najbardziej zdarzają się sytuacja, w których to sam lekarz jest zobowiązany do wydrukowania paragonu potwierdzającego zapłatę za wizytę pacjenta w gabinecie lekarskim. To samo dotyczy lekarzy, którzy prywatne wizyty mają w domach pacjentów.W związku z  tym jeśli chodzi o kasy fiskalne w gabinetach lekarskich, to jak najbardziej muszą się one tam znaleźć. Pod warunkiem oczywiście, że w tym miejscu świadczone są prywatne porady medyczne. W takiej sytuacji pacjent płaci za wizytę, a wiec musi otrzymać stosowny paragon fiskalny. Będzie to możliwe tylko i wyłącznie wtedy, kiedy kasa będzie znajdowała się w tym pomieszczeniu. Najczęściej jednak kasy znajdują się w rejestracji, gdzie pacjenci umawiają się na wizyty do konkretnych specjalistów, a także dokonują wszelkich formalności. W przypadku prywatnej przychodni lekarskiej w zupełności wystarczy jedno główne urządzenie fiskalne, nie musi się znajdować w każdym gabinecie lekarskim.

Jeśli jednak lekarz prowadzi własną prywatną praktykę, to kasy fiskalne muszą być elementem wyposażenia jego gabinetu. W takiej sytuacji z pewnością najbardziej poszukiwane będą kasy niewielkich rozmiarów. Wszak w gabinecie lekarskim przede wszystkim główne miejsce powinny zajmować wszelkiego rodzaju urządzenia, które służą do badania pacjentów. Dlatego właśnie nierzadko do gabinetu lekarskiego nabywane są kasy niewielkich rozmiarów, które dodatkowo są wyposażone w akumulatory.

Jednym słowem bezprzewodowe Kasy fiskalne bardziej sprawdzą się u lekarza. Wszak nie tylko w gabinecie może wtedy z nich lekarz korzystać. Równie dobrze może zabrać taką kasę ze sobą na prywatną wizualistę domową do pacjenta. W takiej sytuacji jak najbardziej lekarz zobowiązany jest posiadać urządzenie przy sobie w chwili świadczenia usługi związanej z wizytą lekarską.

Komentowanie zablokowane.