Odzież robocza dla kierowców

Filip,

  Kategoria: Gadżety reklamowe

Odzież robocza

Odzież robocza

Obecnie kodeks dokładnie reguluje, jakie przyrządy musi posiadać każdy kierowca w swoim aucie. Nieprzystosowanie się do tych zasad może przynieść nieprzyjemne konsekwencje w postaci wysokiego mandatu nałożonego podczas rutynowej kontroli. Dodatkowo brak pewnych urządzeń czy artykułów może przyczynić się do stworzenia niebezpieczeństwa na drodze ekspresowej bądź autostradzie. Warto więc z tych dwóch powodów dokładnie przejrzeć, czego potrzebuje każdy kierowca w swoim samochodzie, by uzupełnić ewentualne braki.

Oczywiście w różnych krajach mogą być różne przepisy, choć obecnie dąży się do wprowadzenia tych samych regulacji. Na pewno w każdym samochodzie potrzebna jest Odzież robocza w postaci ochronnej kamizelki. Jest ona koloru żółtego bądź pomarańczowego i posiada odblaskowe pasy. Tego typu garderobę zakłada się podczas przymusowego postoju spowodowanego defektem auta. Dodatkowo w odpowiedniej odległości trzeba wtedy wystawić trójkąt ostrzegawczy, dzięki któremu pozostali kierowcy zostaną wcześniej ostrzeżeni o stojącym nieopodal samochodzie i będą bardziej uważniejsi.

Odzież robocza to oczywiście nie wszystko, co musi znajdować się w samochodzie. Niezwykle potrzebna będzie apteczka, która musi być odpowiednio zapełniona. Muszą się tam znajdować różnego typu bandaże, a także przyrządy pomagające przy pierwszej pomocy podczas wszelkich wypadków drogowych. Kolejnym niezbędnym elementem jest zapasowe koło, jakie pozwoli nam spokojnie dojechać do domu w razie złapania gumy. Oczywiście do wymiany tego koła przyda się lewarek, utrzymujący samochód w powietrzu podczas zmieniania koła. Kolejnym ważnym elementem każdego samochodu jest gaśnica, a przydatnym dodatkiem są zapasowe żarówki do samochodowych lamp.

Odzież robocza pod postacią kamizelki jest również ważnym elementem ubioru każdego rowerzysty. Jest to szczególnie ważne podczas zamglonych poranków, a także po zmroku, kiedy widoczność jest bardzo słaba. Zapewni to bezpieczeństwo na drodze i uchroni nas od tragicznych kolizji.

Feedback

  Comments: 1